XV Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека»

  В м. Київ в Міжнародному виставковому центрі з 9 по 12 жовтня 2018 року відбулася XV Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека».
Виставка проводиться щорічно згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України №753-р від 19.09.2007 р. «Про підготовку та проведення щорічної Міжнародної спеціалізованої виставки засобів захисту, озброєння, військової та спеціальної техніки, технологій і товарів подвійного використання «Зброя та безпека».
XV Міжнародна спеціалізована виставка проводилась напередодні Дня захисника України, що має не тільки величезне практичне, а й суспільне значення. Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека» – це завжди яскрава, цікава, найвизначніша подія року, демонстрація українських прагнень та досягнень в галузі оборонної промисловості та митній галузі.
Вона відбулася за участі провідних вітчизняних та міжнародних підприємств, структур і організацій. Адже виставка «Зброя та безпека» є інструментом як для поглиблення співпраці із зарубіжними країнами партнерами, для посилення вітчизняного економічного потенціалу, так і для об’єднання всіх громадян України навколо ідеї побудови сильної та незалежної країни.
К.т.н., проф. кафедри Афукова Н.О. 10 жовтня 2018 р. відвідала виставку «Зброя та безпека – 2018».
В рамках виставки були представлені такі сегменти:
– озброєння і засоби індивідуальної екіпіровки солдата на полі бою;
– техніка та озброєння сухопутних військ;
– озброєння і екіпірування правоохоронних органів;
– засоби забезпечення митного та прикордонного контролю;
– військова авіація.
Червоною стрічкою виставки відзначалося застосування інноваційних рішень та підходів, впровадження нових технологій в конкретні зразки техніки, комплекси, системи озброєння. Це є одним з актуальних завдань воєнно-технічної політики як в інтересах забезпечення обороноздатності Збройних Сил, так і національної безпеки України загалом.
У павільйонах Міжнародного виставкового центру Афукова Н.О. ознайомилась з новими зразками технічних засобів митного контролю, які були представлені підприємствами, компаніями, науково-дослідними інститутами та ін. Важливими засобами митного контролю, що викликали зацікавленість, були засоби радіаційного контролю, а саме дозиметри-радіометри, детектори гамма-випромінення; інноваційна система FageDetect для супершвидкої ідентифікації підозрюваних осіб, а також спеціальні засоби: ультрафіолетові ліхтарі, засоби для невидимого маркування, засоби для контролю документів та ін.
Проф. Афуковою Н.О. налагоджені контакти, проведені переговори з представниками організацій-виробників приладів митного контролю з метою їх придбання для проведення навчального процесу з дисципліни «Технічні засоби митного контролю». Застосування інноваційних технічних засобів митного контролю буде сприяти підвищенню рівня підготовки студентів, а також підготовці висококваліфікованого спеціаліста митної справи.