VI Міжнародна агропромислова виставка-форум «AGROPORT EAST KHARKIV 2017»

Викладачі кафедри устаткування харчової і готельної індустрії ім. М.І. Беляєва, доц. Дмитревський Д.В. та доц. Червоний В.М., відвідали VІ Міжнародний форум AGROPORT East Kharkiv 2017, що відбувся 5-7 жовтня 2017 р. в Міжнародному аеропорту «Харків».

AGROPORT – це один з найбільших заходів аграрної галузі в Східній Європі. З 2016 року Міжнародний форум AGROPORT проходить в двох містах та охоплює інтереси індивідуально західних та східних агровиробників. Місцем його проведення вже традиційно термінали, виставкові площі і аеродромні перони аеропортів Львова та Харкова.
Форум проводиться за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та Харківської обласної державної адміністрації. Організаторами виступають Департамент агропромислового розвитку Харківської облдержадміністрації та Aviabrand LLC.
Перший день форуму відкрив Стратегічний форум, присвячений в цьому році World Food Day (Всесвітньому дню продовольства), в рамках якого був розкритий потенціал зовнішніх і внутрішніх аграрних і переробних ринків.
У роботі форуму взяли участь керівники області, представники центральної і місцевої влади, міжнародні експерти, представники громадських організацій і профільний бізнес. Тематика форуму стосувалася огляду ринків м’ясної і молочної продукції, зернових і олійних культур, а також перспективних експортних напрямків, серед яких було виробництво органічної продукції, овочів і фруктів, продукції з доданою вартістю.
Другий день форуму був присвячений проблемі зміни клімату та адаптації переробних виробництв Східної України до нових умов. У роботі форуму взяли участь представники науки, міжнародні консультанти, аграрії-практики та керівники сучасних виробничих фірм. Серед актуальних тем, що розглядалися – проблеми перерозподілу природно-кліматичних зон, зміна умов ведення сільського господарства, синхронізація темпів змін і перегляд спеціалізації українського АПК, сучасні особливості роботи переробних виробництв. Також була обговорена тема ГМО і її вплив на клімат, проаналізовані джерела енергії, які допоможуть знизити собівартість сільгоспвиробництва і продемонстровані технології та програми, здатні стимулювати вітчизняного виробника.
Паралельно з Climate Smart Agroforum у другий день форуму відбулася науково-практична конференція «Технологічні, екологічні, економічні і соціальні напрямки інноваційного розвитку аграрного сектора економіки України».
На експозиційному майданчику AGROPORT EAST KHARKIV 2017 були організовані чотири конференц-зали зі спеціальними тренінгами, майстер-класами та семінарами з фінансових, організаційних, маркетингових проблем від провідних фахівців України та зарубіжжя.
Отримані матеріали, що стосуються сучасних напрямків переробки сільськогосподарської продукції і відповідних технічних рішень, викладачі кафедри долучили до навчального процесу.