Стажування в Празькому інституті підвищення кваліфікації (Чехія) по програмі «Публікаційна та проектна діяльність в країнах Євросоюзу: від теорії до практики»

В сучасних умовах наукової діяльності досить стрімко посилюються вимоги до наукових дослідницьких робіт. В свою чергу це спонукає вчених до активної міжнародної роботі. На теперішній час все більшої актуальності набуває необхідність публікації в закордонних журналах, які входять до науковометричних баз даних. Крім цього, набуває актуальності участь університетів, наукових колективів та окремих викладачів у грантах Євросоюзу.
24-30 квітня 2016 року доцент кафедри устаткування харчової і готельної індустрії ім. М.І. Беляєва Дмитревський Д.В. проходив стажування в Празькому інституті підвищення кваліфікації (м. Прага, Чехія)   по програмі «Публікаційна та проектна діяльність в країнах Євросоюзу: від теорії до практики».
Стажування проводилось за організаційної участі Всеукраїнської спілки вчених-економістів, інформаційного сприяння інтернет-спільноти Міжнародного наукового клубу GALILEI та організаційної підтримки Інтернет-порталу «Інтелектуальна столиця»
Стажування проводили викладачі Кембриджського університету (Велика Британія), Празького інституту підвищення кваліфікації та Карлового університету (Чехія)
Програма підвищення кваліфікації складалася з 2 модулів:
Модуль 1 – «Публікації в західних журналах: теорія та практика».
Модуль 2 – «Управління проектами та грантовою діяльністю в освітніх організаціях».
Під час проходження стажування учасники мали можливість ознайомитись з широкою екскурсійною програмою. Так, на початку стажування була проведена оглядова екскурсія в м. Краків з відвідування Ягелонського університету та Вавельського пагорба, на якому розташований Королівський замок.

Велику зацікавленість викликали екскурсії, що проводились у м. Прага. Під час їх проведення були відвіданні Королівські Градчани – один із чотирьох історичних районів Праги. Тут знаходиться найбільший і найвідоміший замковий комплекс у світі – Празький замок.

Також була відвідана Старомєстська площа, яка є головною історичною площею міста.

Крім екскурсій містом, учасники мали можливість побувати на  одному з найвідоміших європейських курортів – Карлових Варах.

І останньою  була проведена екскурсія у м. Дрезден, де учасники мали можливість ознайомитись з основними історичними пам’ятками міста. Крім цього, всі бажаючи мали можливість відвідати картинну галерею «Alte Meister».

Після завершення програми стажування доц. Дмитревський Д.В. отримав сертифікат учасника №042016010. Після повернення в Харків   Дмитро В”ячеславович ознайомив викладачів кафедри з основною інформацією щодо правил публікації результатів наукових досліджень  в західних науковометричних журналах та участі у наукових проектах країн Європейського союзу.