Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні аспекти розвитку обладнання харчової і готельної індустрії в умовах сучасності». День третій.

10  вересня 2015 року о 9.30 розпочалась робота секцій Міжнародної науково-практичної конференції «Інноваційні аспекти розвитку обладнання харчової і готельної індустрії в умовах сучасності»:

  За напрямком «Проблеми та перспективи розвитку обладнання харчових виробництв» працювала перша секція керівником якої був д.т.н., проф. Ялпачик В.Ф. На секції було представлено низку доповідей присвячених використання мембранних технологій та обладнання в харчовій промисловості, сучасні розробки у виробництві макаронних виробів, розробки енергозберігаючого обладнання для обробки зернових культур, інноваційні рішення з водопідготовки для виробництва напоїв, запропоновані нові технічні рішення з модернізації холодильного обладнання, представлені сучасні підходи у використанні ультразвукових технологій, авторами продемонстровано нові технічні рішення в конструюванні обладнання для переробки молока та наукові дослідження цієї цінної сировини, а також низку інших цікавих тематик та наукових здобутків науковців України, Грузії, Білорусії, Російської Федерації, Казахстану.

  За напрямком «Інноваційні підходи та креативні рішення у формуванні технічного оснащення підприємств готельно-ресторанної індустрії» працювала друга секція під керівництвом д.т.н., проф. Дейниченка Г.В. Напрямки наукових доповідей охоплювали здобутки різних сфер готельно-ресторанної індустрії. Зокрема, доповіді віддзеркалювали результати досліджень та технічні рішення в готельній індустрії, які стосувались питань клінінгу, організації сервісу, екологічних інновацій. Вагомим блоком наукових доповідей став напрямок презентації наукових розробок та інновацій технологій та обладнання для закладів ресторанного господарства, що стосувались розробки теплового обладнання для виготовлення піци та конопіци, удосконаленню конструкцій пароконвектоматів, ІЧ-апаратів, пристроям та методам електрофізичної обробки продуктів, апаратів для смаження м’яса під тиском та м’ясних січених виробів основним способом, випікання хлібобулочних виробів. Наряду з тепловою обробкою низка вчених представила свої наукові розробки та дослідження в галузі механічного обладнання. Розробки були спрямовані на вирішення проблематики переробки баштанних культур, плодоовочевої сировини, різанню м’ясної сировини під час виробництва кулінарних виробів, перемішуванню різного роду рідин. Було також представлено методичні та концептуальні пропозиції вирішення питань забезпечення функціонування та інформатизації в готельно-ресторанній індустрії. Результати в цій секції були представлені науковцями Туркменістану, Азербайджану, Єгипту, Білорусі, України, Грузії, Російської Федерації.

За напрямком «Удосконалення процесів і технологій переробки сільськогосподарської сировини» працювала третя секція під керівництвом д.т.н., проф. Чурсіної Л.А. Секція була спрямована на презентацію результатів досліджень широкого діапазону товарознавчих та технологічних питань. Так були висвітлені технологічні питання очищення соків, виробництва цукру, виготовлення кондитерських виробів, впливу добавок на органолептичні показники якості харчової продукції, виробництва кисломолочних продуктів та інших видів продуктів переробки молока, виробництва продукції з олійних культур, виробництва продукції з м’ясної сировини та багатьох інших питань пов’язаних з виготовленням харчової продукції різного спрямування та призначення. Товарознавчі питання були напрямлені на оцінку якості та дослідження попиту морозива, оцінки якості напівфабрикатів різного походження, зберіганню плодоовочевої продукції, аналізу якості м’ясних консервів, води, хліба, оцінку властивостей дріжджового тіста з використанням добавок та багатьох інших аспектів, які є невід’ємною складовою розвитку харчової індустрії України та світу. Результати в цій секції були представлені науковцями Казахстану, Польщі, Ізраїлю, України, Російської Федерації.

Учасники конференції також мали можливість надати стендові доповіді.