Перша міжнародна науково-практична конференція «Україна – ЄС. Сучасні технології, економіка і право»

З 30 березня по 2 квітня 2015 року у м. Кошице (Словаччина) проходила Перша міжнародна науково-практична конференція «Україна – ЄС. Сучасні технології, економіка і право». Конференцію проводив Чернігівський національний технологічний університет за підтримки Академічного співтовариства Михайла Балудянського та Кошицького технічного університету (Словаччина), а  також за участі Лодзинського технічного університету (Польща), Господарської академії ім. Д.А. Ценова (Болгарія) та Університету Тузли (Боснія і Герцеговина).

Конференція об’єднала фахівців із найрізноманітніших галузей науки, які працювали в таких секціях, як «Сучасна інженерія», «Сталий розвиток», «Сучасні пріорітети економіки, управління та суспільного розвитку», «Інновації соціальної роботи: філософія, психологія, соціологія», «Актуальні проблеми юридичної науки та практики». Від України в конференції взяли участь викладачі та студенти Чернігівського національного технологічного університету, а також Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Національного університету харчових технологій, Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Київського університету права НАН України, Національної академії державного управління при Президентові України, Національно університету біоресурсів та природокористування, Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу та інших провідних вишів України. Харківський державний університет харчування та торгівлі на конференції представляв завідувач кафедри устаткування харчової і готельної індустрії ім. М.І.Беляєва професор Дейниченко Г.В.

На пленарному засіданні учасників конференції привітали ректор Чернігівського національного технологічного університету, д.е.н., професор Шкарлет С.М., віце-мер м.Кошице Лекартова Р., начальник управління ліцензування та акредитації Міністерства освіти і науки України, д.п.н., професор Шевцов А.Г., Президент Академічного співтовариства Михайла Балудянського,  д.т.н., професор Вархола М. Було заслухано декілька основних доповідей щодо поглиблення співпраці України з країнами ЄС в освіті та різних галузях економіки. На секційних засіданнях відбулося широке обговорення актуальних напрямів розвитку співробітництва, обмін передовим досвідом в сфері інженерних, освітніх, соціальних, юридичних питань.

Конференція проходила в гірському готелі «Ягідна», який розташований в мальовничому місці Словацьких Татр в 15 км від міста Кошице. Готель облаштований всією необхідною інфраструктурою щодо організації заходів подібного типу та забезпечив належний рівень роботи, проживання, харчування та відпочинку учасників конференції.

Для учасників конференції була організована широка екскурсійна програма. В один з днів роботи конференції її учасники мали змогу ознайомитися з освітніми закладами м. Кошице, зокрема з навчальними та науково-дослідними лабораторіями і бібліотекою Кошицького технічного університету. Також для української делегації на конференції були організовані екскурсія старим містом Кошице, відвідуванням монастира барочного стилю в м. Ясов та Ясовської печери, екскурсія до Музею кінематографії сім’ї Шустерових в м. Медзев та відвідування сучасного технопарку в селі Кехнець.

Під час проведення конференції були підписані угоди про співробітництво між вищими навчальними закладами України, Словаччини та Грузії. Всі учасники конференції висловили сподівання на подальший розвиток співпраці в рамках Україна – ЄС та наголосили на необхідності проведення аналогічних міжнародних науково-практичних конференцій в майбутньому.