Міжнародна науково-практична конференція в Білорусі

23-24 березня 2017 року у столиці Республіки Булорусь місті Мінську відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична конференція “Переработка и управление качеством сельскохозяйственной продукции”,  яку проводив заклад освіти “Білоруський державний аграрний технічний університет”(БДТАУ). В роботі конференції разом з іншими співробітниками ХДУХТ прийняв участь  завідувач  кафедри  устаткування  харчової  і  готельної  індустрії  ім.М.І.Беляєва   професор    Дейниченко Г.В.

Цікаві доповіді організаторами  конференції були підготовлені на пленарне засідання. Зокрема, заступник начальника головного управління продовольства Міністерства сільського господарства і продовольства  Республіки Білорусь Климова М.Л. ознайомила всіх присутніх з даними стосовно сучасного стану виробництва м’ясної та молочної продукції в республиці та за допомогою статистичних даних довела, що Республіка Білорусь є потужним експортером особливо молочної продукції не тільки в Європі, але й в усьому світі.  Заступник  генерального директора по якості і стандартизації Науково-практичного центру  Національної академії наук Білорусі по продовольству, к.т.н. Моргунова Є.М. зробила цікаву доповідь стосовно технічного регулювання щодо забезпечення якості  і безпеки харчової продукції в сучасних умовах, особливо наголошуючи на необхідності виробництва так званої “органічної” продукції.

Після пленарного засідання професор Дейниченко Г.В. взяв безпосередню участь в роботі секції І “Переробка і зберігання сільськогосподарської продукції”, яка працювала під керівництвом д.т.н., зав.кафедрою технологій і технічного забезпечення процесів переробки сільськогосподарської продукції, професора Груданова В.Я.   Доповідь на тему “Отримання пектинових концентратів методом ультрафільтраційної обробки”, з якою виступив проф.Дейниченко Г.В.,  набула неаби якої зацікавленості у аудиторії. Присутні на секції представники агробізнесу Булорусі відмітили завершеність досліджень та висловилися щодо готовності до їх безпосереднього впровадження.

З другою доповіддю, що її було підготовано професором Дейниченком Г.В. разом з професором кафедри готельного і ресторанного бізнесу ХДУХТ  Малюк Л.П.  на тему “Адаптовані навчальні програми – шлях до єдиного освітнього простору”, на секції виступила проф.Малюк Л.П.  Доповідь довела, що цілі, завдання і навіть проблеми, які стоять перед вищою освітою  України і Республіки Білорусь , багато в чому є однаковими, і це також було відмічено  науково-викладацькою спільнотою під час роботи конференції.

Крім  наукової складової та виступів на секційних засіданнях організатори конференції запропонували учасникам широку пізнавальну програму.  Гостей конференції ознайомили з музеєм БДАТУ, в якому зберігається історія університету  з часів його заснування і до сьогодення. Дуже приємно було побачити одну з багатьох сторінок історії цього вишу, яка віддзеркалювала факт підписання у 2015 році договору про співпрацю між БДАТУ і ХДУХТ.

На другий день  конференції було організовано екскурсію до Національної бібліотеки Білорусі, яка почала працювати у новій унікальній будівлі з 2006 року. Гості конференції переконались, що бібліотека є справжнім “діамантом” не тільки завдяки незвичайній формі книгосховища, що являє собою ромбокубооктаедр висотою 73,6 м, але й завдяки комплексу інженерних та інформаційних систем, якими вона оснащена та які не мають аналогів в країнах Східної Європи.

І завершила познавальну програму екскурсія по столиці Республіки Білорусь місту Мінську з його світлими, нібито летючими будівельними спорудами, чистими і широкими вулицями, чисельними парками і скверами.  Від участі в конференції БДАТУ у учасників залишилися приємні позитивні враження та бажання відвідати її в наступні роки.