Міжнародна конференція у Шрі-Ланці

5-6 листопада 2015 року в м.Коломбо, Республіка Шри-Ланка, проходила 3-я Міжнародна конференція з готельного та туристичного менеджменту “Strategic  Alignment  in Tourism: Planning, Developing,  Marketing, Managing & Moniting”, яку проводив Міжнародний Інститут Менеджменту м.Коломбо.  В роботі конференції прийняла участь делегація науковців Харківського державного університету харчування та торгівлі в складі: д.т.н., професор, зав.кафедрою устаткування харчової і готельної індустрії ім.М.І.Беляєва  Дейниченко Г.В.,  д.т.н., професор, зав.кафедрою товарознавства та експертизи товарів Дубініна А.А., д.т.н., професор, зав.кафедрою готельного та ресторанного бізнесу Малюк Л.П.

Конференція проходила в самому центрі м.Коломбо, неподалік від Палацу Президента Республіки Шрі-Ланка, в конференц-залі п’ятизіркового готелю GALADARY. А мешкала делегація ХДУХТ зовсім поруч, в одному з найстаріших та найбільш відомих готелів Коломбо – готелі GRAND ORIENTAL, який відомий, зокрема, тим, що в 1910 році в ньому зупинявся та жив деякий час великий російський письменник А.П.Чехов. Про цей факт нагадує погруддя письменника, що його встановлено в холі готелю.

В роботі конференції брали участь  фахівці готельно-ресторанного бізнесу з багатьох провідних країн світу – Великої Британії, Канади, Голландії, Австралії, Японії. Широко були представлені на конференції країни Південно-Східної Азії – Індія, Бангладеш, Індонезія, Таїланд, Малайзія, Сингапур, Тайвань, власне Шрі-Ланка.  Країни пострадянського простору представляли Україна в особі делегації ХДУХТ та Казахстан, який уособлювали фахівці Алматинського Університету Менеджменту.

Протягом двох робочих днів в залі конференції лунали цікаві наукові доповіді з проблематики сучасного стану та перспектив розвитку готельно-ресторанного та туристичного бізнесу в різних країнах світу. Традиційно високий рівень розвитку сфери готельно-туристичних послуг демонстрували представники розвинених країн світу. Науковці та практичні працівники готельно-туристичної сфери Шрі-Ланки, Індії, Таїланду переконували присутніх в достатньо високому рівні розвитку означеної галузі в їх країнах та всіляко доводили, що вони недарма є відомими центрами світового туризму. Наші колеги з Казахстана надали цікаву доповідь стосовно підготовки готельного бізнесу Алмати та Астани до проведення в Казахстані всесвітньої виставки EXPO-2017.

Неаби яку зацікавленість викликала у присутніх учасників конференції постерна доповідь науковців з України на тему: “Сервісологія як підгрунтя для розвитку індустрії гостинності”.  Під час обговорення доповіді відчувалось, що наші колеги з різних країн світу  добре обізнані ситуацією в Україні. Доброзичливе ставлення, щирі слова розуміння і підтримки супроводжували наше перебування  на конференції протягом всього терміну її роботи.

По закінченні роботи конференції, на заключному пленарному засіданні лунали пропозиції про необхідність подальшого спілкування на аналогічних заходах, про розширення зв’язків між фахівцями готельного та туристичного бізнесу з різних країн світу.  Також всім учасникам конференції організаторами було видано відповідні сертифікати про участь.

7 листопада для учасників конференції була організована виїздна екскурсійна програма.  Вона розпочалася з відвідування розплідника для слонів на березі річки Маха Ойя, де ці найвідоміші для Шрі-Ланки  найбільші наземні тварини перебувають в реальних природніх умовах.  Потім учасники конференції відвідали фабрику з виробництва чаю – візитівки о.Цейлон, де вони спостерігали за технологічним процесом отримання та обладнанням для виробництва цього найвідомішого напою. І завершилась екскурсія відвідуванням Храму Зуба Будди в м.Канді, яке відоме  також як Сенкадагалапура – одному зі священих буддійських міст, давній столиці Шрі-Ланки.

Безумовно, участь в конференції залишила найяскравіші враження та дозволила скласти нові цікаві плани по подальшому співробітництву між фахівцями  ХДУХТ  та іншими учасниками конференції і їх колегами в різних країнах світу.  Також під час роботи конференції делегацією ХДУХТ було досягнуто домовленість про наміри підписання договору про творчу співпрацю між Харківським державним університетом харчування та торгівлі та Міжнародним Інститутом Менеджменту м.Коломбо.

Фото общая Шри-ланка