Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 80-річчю М.І.Беляєва

19 листопада 2018 року  в Харківському державному університеті харчування та торгівлі відбулася Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 80-річчю з дня народження ректора університету (1988-1991 рр.), доктора технічних наук, професора, члена-кореспондента ВАСГНІЛ Беляєва Михайла Івановича.

На пленарному засіданні конференції з доповіддю “Михайло Іванович Беляєв: життя крізь роки” виступив зав.кафедрою устаткування харчової і готельної індустрії ім.М.І.Беляєва,  д.т.н.,  проф.Дейниченко Г.В. В доповіді було висвітлено  життєвий шлях, який пройшов професор Беляєв М.І. – від учня кухаря до директора тресту їдалень і ресторанів, від аспіранта до доктора технічних наук, професора, ректора провідного вищого навчального закладу. Окремо було наголошено на великій спадщині, яку залишив професор Беляєв М.І. після того, як  передчасно пішов з життя.

Присутні на пленарному засіданні викладачі, співробітники, студенти університету з великою зацікавленістю  вислухали доповідь . Інші виступаючі  в своїх доповідях розвинули окремі напрямки удосконалення галузі ресторанного господарства, які свого часу визначив професор Беляєв М.І.

В другій половині дня в межах конференції працювала секція пам’яті “На згадку про М.І.Беляєва”. В роботі секції взяли участь керівництво університету, представники наукової школи, учні М.І.Беляєва, викладачі кафедри устаткування харчової і готельної індустрії ім.М.І.Беляєва. Особливе значення для учасників секції мала присутність та участь в її роботі доньки професора Беляєва М.І. – Інни Михайлівни Беляєвої.

В тісному дружньому колі лунали спогади присутніх про талановиту людину, визначного педагога, видатного науковця, яким був Михайло Іванович. Кожен з присутніх мав змогу висловити свої особисті думки та враження від спілкування з Михайлом Івановичем, згадати окремі цікаві  моменти з його життя.

Робота конференції іще раз продемонструвала, що справи, яким присвятив своє життя професор Беляєв М.І., живуть в серцях багатьох його учнів, колег, послідовників. І це – найкраща пам’ять про нашого Керівника і Учителя!