Х Волинський обласний фестиваль “Заяви про себе і свою професію”

4 – 5 жовтня 2019 року в м.Луцьку, на території одного з найбільших  та найсучасніших закладів ресторанного господарства не тільки міста, але й усієї Волині – ресторації “Добра хата”  проходив ювілейний Х обласний фестиваль “Заяви про себе і свою професію”  в рамках свята “Бурштинова осінь”. Організаторами фестивалю виступили Асоціація кулінарів України,  Волинська обласна та Луцька міська ради.  В якості члена журі  означеного заходу, модератора конкурсу з карвінгу в фестивалі прийняв участь зав.кафедрою устаткування харчової і готельної індустрії ім.М.І.Беляєва  Харківського державного університету харчування та торгівлі професор Дейниченко Г.В.

Традиційно, основним напрямком роботи фестивалю стала професійна орієнтація  молоді та школярів  Волині.  В роботі фестивалю  взяли активну участь заклади вищої освіти  I – IV рівнів акредитації  – училища, коледжі, університети  м.Луцька та Волинської області, а також інших областей Західної України – Львівської та Рівненської.  Одним з організаторів фестивалю був також Луцький центр професійно-технічної освіти.

Освітні установи – учасники фестивалю заявляли про свою професію різноманітними заходами. В межах фестивалю проходили арт-клас сучасного кулінарного мистецтва, конкурс з карвінгу “Осіння композиція”, сервіс-клас (тематичний стіл, декантація вина, складання серветок),  уха та куліш по-козацьки від Луцького ВПУ та Волинського коледжу НУХТ, страви на грилі від Луцького  кооперативного коледжу Львівського торговельно-економічного університету.  Протягом фестивалю  проходили майстер-класи від відомих шеф-кухарів України, шеф-кухаря ресторану ізраільської кухні “Adel” в Тель-Авіві, переможців всеукраїнських конкурсів юніорів з кулінарного мистецтва.

Професор Дейниченко Г.В. не тільки працював модератором журі конкурсів фестивалю, але й  презентував на фестивалі Харківський державний університет харчування та торгівлі, зокрема спеціальності 131 – Прикладна механіка та 133  – Галузеве машинобудування, за якими кафедра устаткування харчової і готельної індустрії ім.М.І.Беляєва ХДУХТ  проводить підготовку бакалаврів та магістрів відповідно. Всі зацікавлені особи були ознайомлені з перевагами навчання в ХДУХТ, історією університету в цілому та кафедри устаткування зокрема,  формами та строками навчання, спеціальностями та посадами потенційного працевлаштування.  Випускникам середніх шкіл, учням училищ та коледжів були роздані рекламні листівки та сувенірна продукція кафедри.

Всі учасники фестивалю отримали дипломи учасників, найкращі роботи були відмічені золотими, срібними та бронзовими медалями,  дипломами переможців та цінними подарунками. За підсумками фестивалю лучани і гості міста увібрали в себе безліч позитивних емоцій і вражень та придбали чимало смакоти.  Доповнили загальну картину фестивалю музично-розважальна програма, виставки- продажі української вишиванки, спецодягу працівників закладів ресторанного господарства,  композицій з квітів від флористів міста.

На другий день для гостей  фестивалю була організована цікава культурно-пізнавальна програма. Члени журі та гості фестивалю відвідали Літературно-меморіальний музей  Лесі Українки в селі Колодяжне Волинської області, а також Луцький  замок  Любарта та підземелля колишнього  Коледжу ієзуітів в м.Луцьку.